Školní a dětská představení na školní rok
2020 – 2021


Středa 7. 10. 2020 v 8.30 a 10.00
PINOKIO – NOSÁČKOVA DOBRODRUŽSTVÍ
Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého se truhlář vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost - tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušenosti s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí.
3 – 9 let
50 min.
Hravé divadlo Brno
60 Kč


Pondělí - úterý 9. - 10. 11. 2020 v 8.30 a 10.00
O KLUKOVI Z PLAKÁTU
Představení podle slavného večerníčku!
Jednou, když jde ráno kluk Tomáš do školy a prochází podle zdi, na které jsou nalepeny plakáty, nevěří svým očím – z jednoho plakátu na něj kouká kluk, který jakoby mu z oka vypadl! Toho kluka totiž namaloval jeho tatínek – malíř. A to není všechno, kluk z plakátu najednou na Tomáše promluví! Tomáš se nejdřív lekne a podiví, ale pak se s klukem z plakátu skamarádí a nevynechá jedinou příležitost, jak spolu s ním prožít nevídaná dobrodružství – na plakátové ploše zdi jsou totiž nalepeny plakáty, a Tomáš s klukem se je každý den vydávají prozkoumávat a setkávají se se lvem, strašidlem, dostanou se i do ohromného vysavače - ten je tak velký, že je v něm slyšet ozvěna! Také se jednou potkají s fakírem, kouzelníkem a setkají se i princeznou!   
MŠ +  1. st. ZŠ  
60. min
Divadlo D 5 Praha
70 Kč


Úterý - středa 8. - 9. 12. 2020 v 8.30 a 10.00
POHÁDKY NA VÁNOCE
Děti vytvoří živý Betlém!

JAK ROZMAŘILÁ MLYNÁŘKA LAKOTILA
Pohádka s písničkami, která vypráví o lidské dobrotě, lakotě a moudrosti. Na motivy klasického příběhu O poutníkovi. Inu, jak se říká... bylo nebylo... za dávných časů do jedné malé vesničky pod horami zavítal zvláštní poutník...

PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA
"Tak kdysi, v Davidově městě královském...".  Vánoční příběh o narození Ježíška provázený zpěvem známých koled a stavbou „dětského živého Betlému“.
MŠ + I st. ZŠ
60 min.
Divadlo Pohádka Praha
60 Kč


POZOR – Představení pro starší děti (9 – 99 let)
Pátek 11. 12. 2020 v 8.30 a 10.00
VÁNOČNÍ SEN

Kouzlům se nejvíc daří v čase vánočním. Nechte se proto unést idylickou atmosférou a příběhem Vánoc. Je Štědrý den. Ve všech rodinách si sednou lidé u sváteční večeře, jen mrzoutský skrblík je doma sám se svými zlaťáky. Kromě svých peněz však nemá nic a nikoho. Vánoční sem mu přivede tajemnou návštěvu, se kterou prožije něco neobyčejného.
Vánoční povídku Vánoční sen napsal Jiří Teper na motivy známé povídky Charlese Dickense Vánoční koleda. Charles Dickens vytvořil příběh tak silný, že je i v naší době ideální představou o vánoční době. Přichází s poselstvím, že láska, radost a cit pro druhé se mají udržovat po celý rok a ne jenom v čase vánočních svátků.
9 – 99 let
DS Jiří Poděbrady
60 min.
70 Kč


Středa 27. 1. 2021 v 8.30 a 10.00
TROJLÍSTEK POHÁDEK

O Otesánkovi, O Budulínkovi, Hrnečku vař!
Na Miniteatru 2003 v Havířově oceněno Hlavní cenou dětské poroty a cenou za režii.
Lojza a Líza, hlavní hrdinové pohádky, žijí na svém jihočeském ranči.
Lojza jako správný tramp ve výslužbě, kytaru z ruky odkládá jen když spí nebo má hlad. Líze dojde trpělivost, když už je dům celý vyjedený a střechou prší rovnou do postele. Lojzu vyžene opravit střechu a sama se vydá do lesa, kde místo hub a jahod najde prapodivnou osůbku, ze které se vyklube pravá pohádková babička. Líza, babičku mile překvapí tím, že jí daruje poslední krajíček chleba. Babička ráda pomáhá každému, kdo jí přesvědčí, že má dobré srdce. Kde nestačí dobrá rada, tam pomůžou její kouzla a čáry. Líze, daruje kouzelný hrneček, který navaří kaše, co jen bude chtít. Stále hladový Lojza ale jeho kouzla zneužije, a tak kaše zaplaví celý dům a on sám se v ní málem utopí. Na Lízu ze sobeckého Lojzova chování padá někdy smutek a někdy vztek. Jednoho dne zjistí, že všechny chmury zažene miminko. Její nerozumné přání rozzuří Lojzu natolik, že nechtěně vytesá z pařízku děťátko, kterému babička vtiskne život. Děťátko je ale celé po Lojzovi – pořád jenom jí, všechno sní. Sní i Lojzu a Lízu a dokonce si troufne i na babičku, ta jeho laskominy ale zažene motyčkou. Všichni jsou zachráněni, ale v pátek třináctého…a to už je na cestě na prázdniny k babičce a k dědovi nezbedný vnouček Budulínek...
Veselá pohádka, plná nečekaných i očekávaných zvratů, dramatické situace, zjemněné notnou dávkou humoru, to celé spleteno známými písničkami od táboráků a vše propleteno psanými i nepsanými zákony chování lidí v přírodě a k přírodě.
Propojení činohry, využití polomasek a použití 18-ti loutek nejrůznějších druhů, špetka strachu a legrace, to vše ve stylu country – neobvyklé spojení, které nic neubírá na poetice české pohádkové klasiky, ani stylu hry Divadýlka Mrak.
3 – 9 let
Divadýlko Mrak
50 min.
60 Kč


Čtvrtek - pátek 11. - 12. 2. 2021 v 8.30 a 10.00
ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

V nastudování Divadla Pohádka opět ožívá pohádkový příběh princezny, která – dle sudby – se v den svých osmnáctých narozenin píchla o trn růže a usnula společně s celým Růžovým královstvím. Základní motiv této pohádky je doplněný o příběh prince, který se vydává hledat do světa nevěstu, jejíž obraz spatřil v královské obrazárně. Celá inscenace je ozvláštněna scénickým využitím prvků černého a luminiscenčního divadla.
MŠ + 1. st. ZŠ
Divadlo Pohádka Praha
50 min.
70 Kč


Čtvrtek 25. 3. 2021 v 8.30 a 10.00
VELIKONOČNÍ POHÁDKA

Víte, podle čeho se pozná nejlepší koledník? Dozvíte se to v našem pohádkovém pásmu s velikonoční tématikou a známými lidovými písničkami. V chaloupce bydlí panímáma s líným synkem Honzou. Honza nejraději ze všeho spí na peci a nechce s ničím pomáhat. Naštěstí chodí za panímámou na návštěvy šikovná Kačenka od sousedů, ráda se pořád učí něco nového a ještě k tomu se jí Honza moc líbí. Prožijete s nimi tři příběhy o staročeských lidových zvycích... Co myslíte, podaří se nakonec Kačence líného Honzu probudit?
3 – 9 let
55 min.
Liduščino divadlo
60 Kč


Pátek 23. 4. 2021 v 8.30 a 10.00
POHÁDKA U PŘÍLEŽITOSTI PDP

(titul upřesníme)
Opět hrají a muzicírují mladí a nadšení žáci VOŠH Praha.
MŠ + 1. stupeň ZŠ
50 min.
60 Kč


Pátek 14. 5. 2021 v 8.30 a 10.00
KTERAK ČTYŘHLAVÝ DRAK POZŘEL KARLA

Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla je úsměvným, veselým a dynamickým představením. Lehce zapamatovatelné písničky vybízejí publikum k interakci a jejich latentní obsah slouží k přenosu ústřední myšlenky představení a tedy k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. Příběh provede děti českou krajinou a zalaškuje si i s českou historií. Pohádka trvá necelou hodinu a je určena dětem předškolního věku a prvního stupně základních škol.
Květinovou ulici již děti znají z minulé pohádky. Něco se zde ale děje. To doktor Máčala chystá velké překvapení pro celý svět a detektiv Balynka větří a šetří, jaké že to představení chystá. Příběh je napínavý a vše jako ve správné pohádce dobře dopadne. Ačkoliv upoutávky na inscenaci straší skoro hororem, představení nakonec vyznívá jako úsměvná, veselá a písničkami protkaná pohádka.
Mš + 1. st. ZŠ
50 min.
Karlovarské hudební divadlo
60 Kč


MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY