Aktuální informace

Poděbradský festival vína 2021

Podebradsky festival vina 2021

 

Craft beer fest Poděbrady 2021

Craft beer fest Podebrady 2021

 

SOUTĚŽ S KRÁLEM JIŘÍM

Soutez s kralem Jirim ZRUSENA

 

ODPOVĚDI NA SOUTĚŽNÍ OTÁKZY NALEZNETE ZDE

 

Koncem března byla na kolonádě v poděbradském parku nainstalována výstava ČESKÝ KRÁL JIŘÍ Z PODĚBRAD. Původně byla plánována do 30. 4., pro velký zájem bylo rozhodnuto o jejím prodloužení do neděle 30. 5.

Bohužel v noci z 18. na 19. 5. neznámí vandalové výstavní stojany poničili a výstava tak musela být ukončena.

Zároveň s výstavou byla předčasně ukončena i SOUTĚŽ S KRÁLEM JIŘÍM. Odpovědi, které budou doručeny do úterý 25. 5. do 15.00 a dosáhnou plného počtu bodů, zařadíme do slosování, které proběhne již ve středu 26. 5. Následující den zveřejníme správné odpovědi. Vylosovaní výherci budou vyrozuměni prostřednictvím e-mailů.

 

SOUTĚŽ S KRÁLEM JIŘÍM

 

VSTUP DO SOUTĚŽE ZDE

 

Soutez s kralem Jirim

 

Poděbradské dny poezie - náhradní termín

 

58. ročník Poděbradských dnů poezie, který byl z roku 2020 z důvodu pandemie přesunut na letošní rok, se v tradičním dubnovém termínu s ohledem na epidemiologická opatření neuskuteční.  Náhradní termín byl stanoven na      24. – 27. června 2021. Všichni doufáme, že v tomto termínu se již festival, třebaže v nějaké omezené formě, uskuteční. Zahajovací koncert Karla Plíhala se v rámci festivalu přesouvá na čtvrtek 24. června 2021, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, případně je můžete vrátit v kanceláři Městského kulturního centra po předchozí telefonické dohodě (p. Šabatková, tel.: 725 889 201).

 

Lázeňská kolonáda ožije výstavou pod širým nebem


Koncem března si připomeneme 550. výročí úmrtí krále Jiřího z Poděbrad. Městské kulturní centrum společně s Polabským muzeem a městem Poděbrady připravuje při této příležitosti výstavu dvanácti velkoformátových panelů, které budou umístěny na lázeňské kolonádě. Pokusí se zmapovat život, rodinné zázemí a vládu tohoto významného českého krále v historických a politických souvislostech. Výstava bude zahájena v neděli 21. března 2021. K vidění bude po celý měsíc až do konce dubna, kdy si připomínáme 601. výročí Jiříkova narození.


Jiřík byl bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností české historie. Poděbrady se k němu hrdě hlásí coby k poděbradskému rodákovi. Ačkoli adeptů na Jiřího rodiště je hned několik, pro naše město hovoří fakt, že v době jeho narození byly Poděbrady sídlem Jiříkova praděda, děda i otce. Je tedy určitě na místě přiblížit tuto osobnost široké (nejen) poděbradské veřejnosti. Výstava pod širým nebem toto bohatě splňuje. Bude otevřena pro všechny – návštěvníky výstavy i náhodné kolemjdoucí – 24 hodin denně a zcela zdarma. Doufáme, že vás toto malé nahlédnutí do historie potěší a zpestří vaše všední dny.

 

Vystava Jiri

Divadlo Na Kovárně

 

PROGRAM BUDE DOPLNĚN PODLE AKTUÁLNÍ SITUACE A NAŘÍZENÍ VLÁDY

 


 

Celý program naleznete na www.divadlopodebrady.cz 

ABONMÁ 2020/21

 

Vážení abonenti.


Pandemie koronaviru Covid-19 nám stále nedovoluje otevřít divadla a tudíž neumožňuje odehrát divadelní představení, která jsme vám nabídli v rámci abonentní sezony 2020/2021. Vzhledem k nelepšící se situaci jsme se po dohodě s dotčenými divadly a divadelními agenturami rozhodli, že celý abonentní program přesuneme na další sezonu 2021/2022. Konkrétní termíny jednotlivých představení domlouváme a budeme vás o nich informovat prostřednictvím webových stránek Městského kulturního centra a e-maily.

Pokud vám přesun abonentní sezóny nevyhovuje, máte samozřejmě možnost zakoupené abonentní vstupenky vrátit. V tomto případě se prosím obraťte na

p. Šabatkovou(kancelář Městského kulturního centra, tel.: 725 889 201).

Omlouváme se za problémy, které vám přesuny divadelních představení mohou způsobit. Bohužel, současná situace nám nenabízí jiné řešení.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na opětovné setkání v Divadle Na Kovárně.

Tým Městského kulturního centra Poděbrady

 

Zámecký biograf

 

PROGRAM BUDE DOPLNĚN PODLE AKTUÁLNÍ SITUACE A NAŘÍZENÍ VLÁDY

 


 

Celý program naleznete na www.kinopodebrady.czMĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY