56. Poděbradských dnů poezie

 

Čtvrtek 19. dubna


16.00 Slavnostní zahájení 56. PDP
Úvodní slovo starosty Poděbrad Ladislava Langra a předsedkyně spolku SLOVO a HLAS Marty Hrachovinové

Odhalení informačního panelu obrozeneckého básníka Františka Turinského

Vzpomínka na zakladatele poděbradského festivalu Vladimíra Justla k jeho nedožitým 90. narozeninám
Připravili: Marta Hrachovinová, Rudolf Kvíz a Pavel Chalupa  
Atrium městské knihovny

Růži do rozária poděbradského zámku si zasadí Rudolf Kvíz, držitel Křišťálové růže z roku 1999
Nádvoří poděbradského zámku

18.00 Losování pořadí Fóra přednesu poezie a prózy I. a II. kategorie
Zámecký biograf

19.00 Vzpomínky bez lítosti
Na svého otce Petra Hapku a na příběhy jeho písní vzpomíná a celým večerem provází  jeho dcera
Zpěv: Petra Hapková
Klavír: Jiří Toufar
Divadlo Na Kovárně

21.00  Puškinův Evžen Oněgin aneb Já píši Vám…
Zatímco ruský čtenář má Evžena Oněgina jediného, čtenář český si slavný Puškinův román ve verších může přečíst hned v pěti různých překladech
Účinkují: ředitel Ústavu translatologie FF UK Stanislav Rubáš a Martina Longinová
Zámecký biograf

22.30  Happening k odhalení informačního panelu S. K. Neumanna

Sady S. K. Neumanna


Pátek 20. dubna


8.30 a 10.00 Tři nezbedné pohádky
Představení  studentů Vyšší odborné školy herecké Praha
Díky fantazii dvou kamarádů se dostaneme do pohádek O kohoutkovi a slepičce, O třech prasátkách a O zvířátkách a loupežnících
Scénář: JABADA
Scénografie: Dušan a Naďa Sotákovi
Hudba: Leo Lukáš
Texty písní: JADABA a Leo Lukáš
Účinkují studenti 2. ročníku oboru Dramatické umění a moderování: Bára Kepková a Martin Hlubocký
Režie: Vojtěch Duřt
Divadlo Na Kovárně

12.00 Fórum přednesu poezie a prózy I. kategorie
Porota: Hana Kofránková (předsedkyně), Zuzana Laurinčíková, Jana Machalíková, Ivan Němec, Eva Žilineková
Zámecký biograf

17.00 VIZITKY –  JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ BRNO
Nástupiště 105

Na nástupišti 105 se náhodně potkávají různí lidé, své touhy, lásky a představy o životě vyjadřují skrze básně Osipa Mandelštama, Anny Achmatovové, Mariny Cvetajevy, R. M. Rilka, M. Beneše a písně s texty Michala Horáčka
Účinkují studenti 2. ročníku činoherního herectví: Eliška Brumovská, Klára Bulantová, Hana Drozdová, Štěpánka Romová, Eliška Vocelová, Matěj Beneš,  Lukáš Dohodil, Jan Horák, Jaromír Chmelař, Filip Ježowicz a Petr Svozílek
Pedagogické vedení: Jana Štvrtecká a Petr Svozílek
Divadlo Na Kovárně

18.00 VIZITKY – VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA HERECKÁ PRAHA
Kvílení
Scénické ztvárnění ikonického textu Allena Ginsberga v překladu Jana Zábrany
Účinkují studenti 2. ročníku oboru Dramatické umění a moderování: Martin Hlubocký, Ilona Hrochová, David Kubát, Lenka Svobodová, Kristýna Ševčíková a Kateřina Zapletalová
Pedagogické vedení: Marta Hrachovinová
Zámecký biograf

19.00 VIZITKY – VYSOKÁ ŠKOLA MÚZICKÝCH UMENÍ V BRATISLAVE
Pierre Albert – Birot: Vreckové básne
Zvukově-pohybové pásmo inspirované stejnojmennou sbírkou v překladu Valéra Mikuly
Účinkují posluchači 1. ročníku Katedry bábkarskej tvorby: Ondrej Gajdoš, Mária Gašparovičová, Ľuboš Janák, Ivana Lechmanová, Stanka Megová, René Sorád, Lukáš Takáč, Nikola Wollnerová
Pedagogické vedení: Helena Čertíková
Divadlo Na Kovárně

20.00 VIZITKY – AKADÉMIE UMENÍ V BANSKEJ BYSTRICI
Všetci ste v mojom srdci prítomní

Pásmo veršů významného slovenského básníka Mikuláše Kováče (1934 – 1992) po prvé inscenované v dramatické jevištní podobě                                                                                                    
Hudební spolupráce: Martin Budinský
Účinkují posluchači herectví FDU: Petra Dzuríková, Samuel Gáfrik, Matúš Hollý, Nikola Kozáková, Peter Magurský, Patrícia Marikovská, Katarína Sačková, Martin Stolár, Michaela Trávničková, Eduard Valašík
Sólo na cimbál: Anežka Hudáčková
Scenář a réžie: Lucia Rakúsová

Pedagogické vedení: Zuzana Laurinčíková
Divadlo Na Kovárně

21.00 VIZITKY –  PRAŽSKÁ KONZERVATOŘ
Literární terapie

Montáž ze sonetů Williama Shakespeara a Jiřího Žáčka
Účinkují posluchači 2. a 3. ročníku Hudebně dramatického oddělení: Josef Bánovec, Filip Červenka, Denisa Licková, Anika Menclová, Michal Pazderka, Nicole Tisotová,  Vendelín Urban a Jindřich Žampa
Pedagogické vedení: Eva Vosková-Vaňková
Za oponou Divadla Na Kovárně


Sobota 21. dubna


09.00 Volná tribuna I. kategorie
Seminář s odbornou porotou
Zámecký biograf

12.30 Fórum přednesu poezie a prózy II. kategorie
Porota: Aleš Vrzák (předseda), Martina Longinová, Apolena Veldová, Lucia Vráblicová, Alfréd Swan
Zámecký biograf

18.00 VIZITKY – VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA HERECKÁ PRAHA
Návrat duhy

Koláž aztécké a kečuánské lyriky, poezie indiánských kmenů z plání a pralesů, mexické lidové poezie a domorodé americké filosofie
Účinkují studenti 2. ročníku oboru Dramatické umění a moderování: Alžběta Fišerová, Jakub Hána, Ondřej Janoušek, Oldřiška Jeřábková, Barbora Kepková, Anežka Matušínská, Eliška Pousková a Michaela Schönová
Pedagogické vedení: Martina Delišová
Zámecký biograf

20.00 SLAVNOSTNÍ VEČER PŘEDÁNÍ KŘIŠŤÁLOVÝCH RŮŽÍ
Daniele Kolářové – laudatio Miloš Horanský
Igoru Barešovi – laudatio Aleš Vrzák
Božidaře Turzonovové – laudatio Vladimír Rusko a Zuzana Laurinčíková
s následným sázením růží do rozária poděbradského zámku a společenským setkáním ve foyer
Křišťálové růže předají starosta Poděbrad Ladislav Langr a předsedkyně spolku SLOVO a HLAS Marta Hrachovinová
Divadlo Na Kovárně


Neděle 22. dubna


09.30 Volná tribuna II. kategorie
Seminář s odbornou porotou
Zámecký biograf


14.00 Koncert laureátů I. a II. kategorie Fóra přednesu poezie a prózy se slavnostním předáním cen a hodnocením laické poroty
Připraví: Apolena Veldová
Ceny předá a s účastníky se rozloučí předsedkyně spolku SLOVO a HLAS Marta Hrachovinová, starosta města Poděbrad Ladislav Langr a členka prezidia Herecké asociace Apolena Veldová
Divadlo Na Kovárně

 

 

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY