KALENDÁRIUM 2019

 

LEDEN


1. 1.
Novoroční šlapanda, tradiční akce KČT, sraz u nádraží ČD

1. 1. / 17.00
Novoroční ohňostroj z ostrova

1. 1. – 15. 3.
Výstava První republika: 100 let samostatného státu, Polabské muzeum

19. 1. – 26. 5.
Výstava Poděbrady v obrazech, Polabské muzeum

7.–30. 1.
Výstava Masopust, Městská knihovna

27. 1. / 10.00
Nábor: Pojď hrát hokej, Zimní stadion

ÚNOR


4.–27. 2.
Výstava Arktida – Ledový ráj, Městská knihovna

9. 2.
Polabský pohár ve střelbě ze vzduchové pušky

9. 2. / 13.30
Přednolhotský masopust, Přední Lhota

10. 2.
Poděbradské ledové srdce, krasobruslařské závody, 5. ročník, Zimní stadion

23. 2.
Lázeňský ples, Kongresové centrum Lázeňská kolonáda

BŘEZEN


3. 3. / 18.00
Galavečer boxu, 7. ročník, Kongresové centrum Lázeňská kolonáda

4. 3.
Den Poděbrad, 547. výročí povýšení Poděbrad na město, předávání městských cen

5. 3. / 18.00
Večer komorních souborů, Divadlo Na Kovárně

13. 3. / 14.00–17.00
Den otevřených dveří na ZŠ T. G. Masaryka

15. 3.
Benefiční koncert skupiny Flat Fly na podporu kolínského mobilního hospice Srdcem a přednáška jeho zakladatelky, DDM Symfonie

23. 3.
Poděbradská cvička, závod ve sportovní gymnastice, Sokolovna

23. 3.
Japonský den: workshopy, přednášky a další, DDM Symfonie

28. 3. / 18.00
Koncert absolventů ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

DUBEN


1.–30. 4.
Výstava výtvarného oboru ZUŠ, Městská knihovna

2. 4. / 8.00
Krajské kolo soutěže LDO, Divadlo Na Kovárně

6. 4.
Dancefonie, amatérská taneční soutěž, DDM Symfonie

6. 4.
Mezinárodní mistrovství ČR v chůzi, 87. ročník, Lázeňská kolonáda

6.–7. 4.
Toušeňský pohár, závody jachet, Jezero

13. 4.
Setkání klubu Harley-Davidson, spanilá jízda Praha–Poděbrady, Lázeňská kolonáda

13. 4.
Velikonoční výstava, DDM Symfonie

13. 4.
Zlatý píst, odpolední setkání pro veřejnost se zájmem o automobilismus

13. 4.
Župní přebory v sokolské všestrannosti ve šplhu a sportovní gymnastice, Sokolovna

13.–14. 4.
Pohár Bohemia, závody jachet, Jezero

14. 4. / 14.00
Krasobruslařská exhibice k 8. výročí založení klubu v Poděbradech, Zimní stadion

20. 4.
Setkání italských vozů, Lázeňská kolonáda

23. 4.
Den Země

25. 4.
Gastro Poděbrady, 13. ročník soutěžní gastropřehlídky učňovských škol, Kongresové centrum Lázeňská kolonáda

25.–28. 4.
Poděbradské dny poezie, 57. ročník festivalu, Divadlo Na Kovárně

26. 4.
Čarodějnice, stanoviště s úkoly pro děti, DDM Symfonie

29. 4. / 18.00
Koncert učitelů ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

30. 4. / 18.00
Pálení čarodějnic, SDH Přední Lhota

30. 4.
Pálení čarodějnic, SDH Velké Zboží

KVĚTEN


4. 5.
Jarní jezdecké závody, Stáj 3K Přední Lhota

11. 5.
Kouty fest 2019, hudební festival, www.koutyfest.cz

7.–13. 6.
Výstava studentské tvorby EKO Gymnázia a SOŠ Multimediálních studií, Galerie G18

17. 5.
Symfonická kláda, divadelní přehlídka kroužků dramatické výchovy Středočeského kraje, DDM Symfonie

18. 5. / 13.30–15.30
Pohádkový les, tradiční akce pro děti a rodiče, start u Sokolovny

18.–19. 5.
Zahájení lázeňské sezóny, Lázeňská kolonáda

19. 5.
Run For Help, 5. ročník charitativního běhu

24. 5.
Noc kostelů

25. 5.
Poděbradské dračí srdce, závody dračích lodí, Jezero

25.–26. 5.
Fichtlení, setkání majitelů malých motocyklů a mopedů, zejména motocyklů Jawa 50

26. 5.
Poděbradský triatlon

28. 5. / 18.00
Koncert pěveckého sboru Mamáter, Havířský kostelík

30. 5. / 18.00
Závěrečný koncert ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

31. 5. / 9.00
ZUŠ Open, 3. ročník, kulturní prostory Poděbrad

ČERVEN


1. 6.
Den dětí, Ostrov

1. 6.
School Food Fest, 2. ročník gastronomického festivalu, Lázeňská kolonáda

1. 6. / 9.00
ZUŠ Open, 3. ročník, kulturní prostory Poděbrad

2. 6. / 15.00
Kvítek v Zemi dětí na Labi, slavnostní koncert, Lázeňská kolonáda

7. 6.
Online Filmový Festival, pořadatel: EKO Gymnázium a SOŠ Multimediálních studií, Zámecký biograf

8. 6.
Hasičské slavnosti, Velké Zboží

8. 6.
Historické slavnosti, Lázeňský park

9. 6. / 17.00
Koncert pěveckého sboru We(Květ), Havířský kostelík

10.–12. 6. / 18.00
Závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

12. 6. / 18.00
Letní koncert pěveckých sborů Slunečnice a Sedmikráska při ZŠ T. G. Masaryka, Lázeňská kolonáda

15.–16. 6.
Mistrovství ČR mažoretek, Lázeňská kolonáda

22. 6. / 13.30
Dětský den a sousedské posezení, Přední Lhota

ČERVENEC


13. 7.
Barvy léta, hudební festival, Jezero

13. 7.
Letní jezdecké závody, Stáj 3K Přední Lhota

20. 7.
Poděbradské swingování, 8. ročník jazzového a swingového festivalu, Lázeňská kolonáda

SRPEN


10. 8.
Železný hasič, Velké Zboží

10.–11. 8.
Team Race Poděbrady, závody jachet, Jezero

17.–18. 8. / 9.00
Cena města Poděbrady, jezdecké závody, JK Obora

24.–30. 8.
Táborová regata, závody jachet, Jezero

29. 8. – 1. 9.
Soundtrack, festival filmové hudby, 3. ročník

31. 8. – 1. 9.
Hurá do školy, závody jachet, Jezero

ZÁŘÍ


2. 9.
40. výročí ZŠ Václava Havla

7. 8. / 15.00
O pohár starosty města - letní galaodpoledne boxu, 4. ročník, Jiřího náměstí

7. 9.
Narozeniny Rádia Region, Lázeňská kolonáda

7. 9.
Podzimní jezdecké závody, Stáj 3K Přední Lhota

7.–8. 9.
Štít města Poděbrad, závody jachet, Jezero

7.–8. 9.
Dny evropského dědictví v Poděbradech

12.–15. 9.
FEMAD, 47. ročník Festivalu mladého amatérského divadla, Divadlo Na Kovárně

14. 9.
Bohemia Aerobic Tour, republiková soutěž, Sokolovna

14.–9.
Pohár krále Jiřího, závody jachet, Jezero

21. 9. / 14.00–22.00
GlorietFest, benefiční multižánrový festival na zahradě evangelické fary u altánu Gloriet

21. 9. / 7.00 - 11.00
Tour de Poděbrady, start na nádraží ČD

22. 9. / 10.00
Nábor: Pojď hrát hokej, Zimní stadion

27. 9.
Noc sokoloven, večer otevřených dveří poděbradské sokolovny

27.–29. 9.
Hundertgang, setkání majitelů vozů Škoda 100MB, 1000MB, soutěž elegance, orientační zkoušky

ŘÍJEN


5.–6. 10.
Štít města Neratovic, závody jachet, Jezero

14. 10.
Den otevřených dveří na poděbradské radnici

LISTOPAD


1. 11.
Světýlková cesta, stezka pro děti s úkoly, DDM Symfonie

2. 11. / 17.00
Lampiónový průvod, Přední Lhota

7. 11. / 17.00
Pohádkový lampionový průvod, Lázeňský park

9.–10. 11.
Evropa Cup, závody jachet, Jezero

11. 11.
Svatomartinské trhy, cimbál, svatomartinská vína

15. 11.
Připomínka 30. výročí sametové revoluce

30. 11. / 16.00
Rozsvícení vánočního stromu s mikulášskou nadílkou, Přední Lhota

30. 11.
Vánoční Symfonie: trhy, mikulášská nadílka, peklo, výtvarné dílničky pro děti

PROSINEC


1. 12.
Rozsvícení poděbradských vánočních stromů na Jiřího náměstí a na Žižkově, zahájení adventních trhů

2. 12. / 16.00
Rozsvícení vánočního stromu u ZŠ T. G. Masaryka s vánočním programem

6. 12.
Průvod čertů a pekelná diskotéka, DDM Symfonie

10. 12. / 16.00
„Vánoční Vala”, jarmark, ZŠ Václava Havla

11. 12. / 17.00
Koncert pěveckého sboru Sedmikráska, Divadlo Na Kovárně

12. 12. / 17.00
Koncert pěveckého sboru Slunečnice, Divadlo Na Kovárně

24. 12. / 22.30
Půlnoční pod širým nebem, Jiřího náměstí

31. 12.
Silvestrovská AOS, zábavná automobilová orientační soutěž pro veřejnost

31. 12.
Silvestrovský běh pro zdraví a pro radost, Lázeňská kolonáda

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY