KALENDÁRIUM 2016

 

LEDEN


1.1.
Novoroční šlapanda, tradiční akce Klubu českých turistů

1.1. / 15.00
Novoroční koncert, Kongresové centrum

1.1. / 17.00
Novoroční ohňostroj z ostrova

2.1.
Vánoční koncert Sboru sv. Cecílie, kostel Povýšení sv. Kříže

9.1. / 9.00 - 17.00
Poděbradské ledové srdce, 2. roč. krasobruslařských závodů, Zimní stadion Poděb.

12.1. / 19.00
Pocta Bedřichu Smetanovi, klavírní recitál Jitky Čechové, Divadlo Na Kovárně

17.1.
Bohemia Aerobic Tour - finále, městská hala Bios

20.1. / 19.30
Žena za pultem 2, divadelní představení - abonmá, Divadlo Na Kovárně

31.1. / 17.00
Svatá rodina, divadelní představení, Divadlo Na Kovárně

ÚNOR


4.2. / 18.00
Pěvecký recitál Petry Musilové, Divadlo Na Kovárně

5.2. / 19.30
Coco Chanel, monodrama, premiéra DS Jiří, Divadlo Na Kovárně

9.2. / 19.00
Pocta Janu Kubelíkovi, koncert vážné hudby, Divadlo Na Kovárně

13.2.
Poděbradská cvička, regionální závod ve sportovní gymnastice chlapců a dívek, Sokolovna

13.2.
Lázeňský ples, sály Lázeňské kolonády

22.2. / 19.30
Radůza, koncert, Divadlo Na Kovárně

23.2. / 19.00
Večer komorních sborů, Divadlo Na Kovárně

20.2.
Masopustní průvod, SDH Přední Lhota

28.2. / 18.00
Galavečer boxu, Městská hala BIOS

BŘEZEN


1.3. / 19.00
Eben Trio, koncert vážné hudby, Divadlo Na Kovárně

3.3. / 19.00
Pěvecký recitál Zuzany Janiššové a jejích hostů, Divadlo Na Kovárně

4.3.
Den Poděbrad, 544. výročí povýšení na město

16.3. / 19.30
Do ložnice vstupujte jednotlivě, divadelní představení - abonmá, Divadlo Na Kovárně

16. - 17.3. / 15.00
Den otevřených dveří a Velikonoční jarmark, ZŠ TGM

17.3. / 18.00
Klavírní recitál Anežky Suchánkové, Divadlo Na Kovárně

18.3. / 19.30
Petr Vondráček, koncert, Divadlo Na Kovárně

19.3.
Velikonoční Symfonie - tradiční velikonoční výstava, DDM Symfonie

22.3.
BACARDI-MARTINI CUP, mezinárodní soutěž juniorských barmanů

22.3. / 18.00
Absolventský koncert Bc. Anny Froňkové s pěveckými sbory Kvítek při ZŠ Václava Havla a (We)Květ, Divadlo Na Kovárně

23.3. / 19.00
Jarní koncert ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

30.3.
Cena Ď města Poděbrady, obřadní síň poděbradské radnice

31.3. - 1.4.
Sněm Sdružení lázeňských míst ČR

DUBEN


2.4.
Pohár České republiky ve stolním tenise - Parkinson společnost a hendikepovaní jiných svazů, Sokolovna

2.4.
Setkání klubu Harley-Davidson, spanilá jízda Praha-Poděbrady

5.4. / 19.00
Domažlická dudácká muzika, Divadlo Na Kovárně

 

9.4.
Dancefonie - V. ročník amatérské taneční soutěže pro děti a mládež, DDM Symfonie

9.4.

Chodecké závody, 84. ročník, Lázeňský park

11. - 12.4.
Krajská soutěž literárně dramatických oborů ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

15.4. / 19.30
Ledňáček, divadelní představení - abonmá, Divadlo Na Kovárně

16. - 17.4.
Pohár Bohemia, závody jachet, Jezero

18.4. / 19.00
Koncert učitelů ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

20.4. / 10.00 - 16.00
Gastro Poděbrady 2016, soutěžní gastropřehlídka učňovských škol s mezinárodní účastí, Lázeňská kolonáda

21. - 24.4.
Poděbradské dny poezie, Divadlo Na Kovárně

22.4.
Den Země

23.4.
Župní přebory v sokolské všestrannosti ve sportovní gymnastice a šplhu, Sokolovna

23.4.
Celostátní setkání italských vozů

25.4. / 19.00
Absolventský koncert ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

29.4.
Čarodějnice u Symfonie, DDM Symfonie

29.4.
Poděbradský majáles, oslavte se studenty hotelovky příchod máje a krásy studentského života, poděbradská kolonáda

30.4.

Jarní jezdecké závody - stupeň obtížnosti ZM až S*, JK Obora Poděbrady

30.4.
Jarní koncert Pěveckého sboru sv. Cecílie k 20. výročí založení sboru, Divadlo Na Kovárně

KVĚTEN


1.5.
Jarní jezdecké závody, Stáj 3K Přední Lhota

6. - 8.5.
Zahájení lázeňské sezóny, Lázeňská kolonáda

7.5.
Zlatý píst - odpolední setkání nejen vozů BMW, soutěž elegance a automobilová orientační soutěž

11. - 12.5.
Festival ZUŠ Středočeského kraje pod patronací hejtmana Středočeského kraje

12.5.
Kolokvium o Jiřím z Poděbrad, zasedací místnost poděbradské radnice

14.5.
Tour de Poděbrady, tradiční akce Klubu českých turistů

21.5.
Pohádkový les, tradiční akce pro děti a rodiče, Turistický oddíl mládeže Robinsoni

21.5.
Běh krále Jiřího na 10 km

21.5.
Poděbradské dračí srdce - závody dračích lodí, Jezero

21. - 22.5.
Fichtlení - setkání majitelů malých motocyklů a mopedů, soutěž elegance a orientační soutěž

22.5.
Poděbradský triatlon, 25. ročník

24.5.
Koncert duchovní hudby, Kostel Povýšení sv. Kříže

24.5. / 18.00
Závěrečný koncert ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

28.5.
Den dětí na Ostrově - den plný her a zábavy pro děti, Ostrov Poděbrady

31.5. / 18.00
Koncert pěveckého sboru Mamáter, Havířský kostelík

ČERVEN


1.6.
Vernisáž výstavy prací žáků ZŠ Václava Havla v rámci výtvarné soutěže "Otec vlasti" k 700. výročí narození Karla IV., Minigalerie městského úřadu

4.6.
Slavnosti krále Jiřího, 1. a 2. zámecké nádvoří

8.6. / 18.00
Letní koncert pěveckého sboru Slunečnice, při ZŠ TGM, Kolonáda

10.6.
Noc kostelů

11.6.
Hasičské slavnosti, Velké Zboží

11.6.
Laudatio pro Antonína Dvořáka, varhaní koncert v rámci Dvořákova festivalu, Havířský kostelík

18. - 19.6.
MČR mažoretkových skupin, Lázeňská kolonáda

19.6.
Medobraní v Symfonii - slavnost medu, DDM Symfonie

20.6. / 10.00
Radost v tanci, závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

21.6. / 18.00
Radost v tanci, závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ, Divadlo Na Kovárně

24. - 25.6.
Evropa hraje Kmocha, 12. ročník hudebního festivalu, Lázeňská kolonáda

25.6.
Dětské odpoledne a sousedské posezení, Přední Lhota

ČERVENEC


9.7.
Poděbradský pohár - nohejbalový turnaj, od 8.30, hřiště na Jezeře

9.7.
Letní jezdecké závody, Stáj 3K Přední Lhota

15. - 16.7.
Barvy léta, hudební festival, Jezero

22. - 24.7.
Poděbradské swingování, 5. ročník jazzového a swingového festivalu, Lázeňská kolonáda

SRPEN


5. - 7.8.
Víkendové setkání majitelů vozů Škoda 100MB a 1000MB, soutěž elegance, orientační soutěž, jízda zručnosti, jízda pravidelnosti a rychlostní zkoušky na uzavřené trati

13.8.
Železný hasič, Velké Zboží

13.8.
Zlatý bažant - setkání historických autobusů

13. - 14.8.
Jezdecké závody Allianz Cup - stupeň obtížnosti ZM až ST**, JK Obora Poděbrady

13. - 14.8.
Poděbradský MATCH RACE, závody jachet, Jezero

20. - 21.8.
Velká cena Poděbrad ve střelbě z malorážky, Sportovní střelnice V Zátiší

26. - 27.8.
Festival filmové hudby, 0. ročník, Lázeňská kolonáda

31.8.
Rozloučení s prázdninami na Ostrově

ZÁŘÍ


3. - 4.9.
Hurá do školy, závody jachet, Jezero

7. - 11.9.
FEMAD

10. - 11.9.
Štít města Poděbrad, závody jachet, Jezero

17.9.
Podzimní jezdecké závody, Stáj 3K Přední Lhota

24.9.
Slavnostní koncert k 500. výročí Havířského kostelíku, Pěvecký sbor sv. Cecílie, Havířský kostelík

28.9.
Oslavy 140. výročí založení hasičského sboru v Poděbradech

28.9.
Den otevřených dveří na poděbradské radnici

ŘÍJEN


1.10.
Garde a Rapid sraz - setkání majitelů vozů Škoda Garde a Rapid, soutěž elegance, orientační soutěž, jízda pravidelnosti a rychlostní zkoušky na uzavřené trati

LISTOPAD


5.11.
Vozatajské závody, Stáj 3K přední Lhota

 

10.11.
Pohádkový lampionový průvod, sraz v 17.00 u Kongresového centra na kolonádě

 

11.11.
Svatomartinské trhy, 1. zámecké nádvoří

19.11.
Noc divadel, Divadlo Na Kovárně

26.11.
Vánoční Symfonie, DDM Symfonie, vánoční jarmark, 9-16 hod.

27.11. / 17.00 a 18.00
Rozsvícení poděbradských vánočních stromů na Jiřího náměstí a na Žižkově s pěveckými sbory Kvítek a Slunečnice,

28.11. / 16.00
Rozsvícení vánočního stromu v ZŠ TGM

PROSINEC

 

2.12. / 17.00
Rozsvícení vánočního stromu v Kluku

2.12.
Čertovský průvod, sraz v 17:00 u stromečku na Jiřího nám.

2.12. / 17.30 - 19.30
Čertovská diskotéka, DDM Symfonie

3.12. / 17.30
Rozsvícení vánočního stromu v Polabci

4.12. / 17.00
Rozsvícení vánočního stromu v Přední Lhotě

8.12. Vánoční Vala na ZŠ Václava Havla, předvánoční setkání s rodiči a přáteli školy plné zpěvu, dobré nálady a vánoční pohody

10.12.
Adventní koncert Pěveckého sboru sv. Cecílie, Havířský kostelík

14.12. / 17.00
Vánoční koncert žáků ZŠ TGM, Divadle Na Kovárně

15.12. / 17.00
Vánoční koncert pěveckého sboru Slunečnice při ZŠ TGM, Divadlo Na Kovárně

23.12. / 16.00
Betlémské světlo a zpívání u vánočního stromu, Jiřího náměstí

24.12. / 22.30
Půlnoční pod širým nebem, Jiřího náměstí

31.12.
Silvestrovský běh pro zdraví a pro radost, lázeňská kolonáda

31.12.
Silvestrovská AOS - zábavná automobilová orientační soutěž pro veřejnost

31.12. / 24.00
Silvestrovský ohňostroj, Lázeňská kolonáda

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY