Školní a dětská představení na školní rok
2019 – 2020


Čtvrtek – pátek 7. – 8.11. 2019 v 8.30 a 10.00
ČTYŘLÍSTEK 2

A jsou tu opět! Báječný Čtyřlístek k vám zavítá se zbrusu novým dobrodružstvím, které si pro vás připravilo Divadlo D5, pod autorským a režijním vedením Libora Jeníka.
Tentokrát se Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín vydávají za bájným Talismanem Moci, který umí ovládat vše živé! Aby ho naši čtyři přátelé získali, musí se vypravit do dalekých himalájských hor nebo na prosluněnou Havaj. Do cesty se jim ovšem postaví prohnaný a vykutálený profesor Zádrhel, který si na kouzelný talisman dělá také zálusk. Jestli nad ním Čtyřlístek zvítězí, jestli potkají Sněžného muže, jestli se budou muset naučit tanec Hula-hula nebo jestli potkají popleteného domorodého šamana a nebo jestli..., ale však to sami uvidíte, když přijdete na naši další úžasnou pohádku, plnou legrace, napětí a pěkných písniček.
60 min.
Divadlo D5
MŠ + 1. st. ZŠ
70 Kč


Pátek 6.12. 2019 v 8.30 a 10.00
ŽENICH PRO ČERTICI

Pohádkový příběh o tom, jak nenechavý a chamtivý král svou lakotou a hrabivostí dostane do svízelné situace rodinu ševce Pápěry. Švec se ve snaze o záchranu zaplete s vdavekchtivou čerticí.
70 min.
DS Jiří Poděbrady
MŠ + 1. stupeň
60 Kč


Úterý – středa 21. – 22.1. 2020 v 8.30 a 10.00
ZLATOVLÁSKA

Klasická činoherní výpravná pohádka, známá z mnoha zpracování rozličných autorů pohádkových příběhů. Scénář Josefa Kainara, který byl základem pro naše zpracování tohoto pohádkového tématu, vychází z předlohy české lidové pohádky K. J. Erbena a jako takový byl určen pro loutkové divadlo. Přepracování do činoherní verze se zachováním básnického jazyka a verše neubírá tomuto představení na působivosti. Scénické zpracování je postaveno na výpravné scéně,doplněné světelnou divadelní atmosférou a luminiscenčním prostředím s prvky černého divadla. Celé představení je pak orámováno hudbou Jana V. Kováříka, zkušeného autora i interpreta mnoha hudebních žánrů,včetně písniček pro dětského diváka.
Inu opět přišel čas: "aby ryba promluvila, aby z vody vyšla síla, aby moucha rádcem byla ..." A tak se opět setkáváme se známými postavami pohádky – Zlým králem,kterému se dostává možnosti porozumět řeči zvířat, jeho sloužícím Jiříkem – jenž přes přísný zákaz ochutná kouzelného jídla, a proto je vyhnán do světa, aby vyhledal princeznu Zlatovlásku. Jiřík na své cestě za Zlatovláskou díky získané schopnosti porozumění všem hlasům a svému dobrému srdci získává řadu přátel - jak mezi lidmi, tak mezi zvířátky. Aniž by předem tušil, kterak jejich přátelství a pomoc bude potřebovat.
MŠ + 1. st. ZŠ
55 min.
Divadlo Pohádka Praha
60 Kč


Čtvrtek 13.2. 2019 v 8.30 a 10.00
NÁPAD MYŠKY TEREZKY

Příběh o přátelství lesních zvířátek a jejich poklidném životě, který se změní příchodem zlé a marnivé kozy Rozalindy. Hraje Divadlo Matěje Kopeckého (vnuk slavného českého loutkáře).
V lese vládne pohoda, všechna zvířátka si užívají poklidného života. Jednoho dne je však navštíví zlá koza Rozalinda a najednou je všechno jinak. Rozalindě se podaří vylákat zajíčka Jakuba z jeho chaloupky. To se ale zvířátkům nelíbí a rozhodnou se ho zachránit. Každý přichází s nějakými plánem, ale na kozu nakonec vyzraje chytrá myška. Jak? To se nechte překvapit!
běh o přátelství lesních zvířátek a jejich poklidném životě, který se změní příchodem zlé a marnivé kozy Rozalindy.
Ta léčkou vyláká zajíčka Jakuba z jeho chaloupky. Ostatní kamarádi zvířátka se mu snaží pomoci. Každý má na to svůj plán, ale na kozu vyzraje až chytrá myška. V této výpravné inscenaci je použito prostředků alternativního divadla (herci, loutky a hlavně mnoho písniček).
3 – 8 let
50 min.
Divadlo Matěje Kopeckého
60 Kč


Pátek 6.3. 2020 v 8.30 a 10.00
ČERT A KÁČA

Výpravná divadelní adaptace klasické české pohádky napsané na motivy pohádek Boženy Němcové.
Kdo by neznal pohádkovou Káču? V českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidová postava.
Káča v naší pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od kněžny. Ta jim ho již čtvrtý rok slibuje, ale stále to odkládá a odkládá… Závidí Káče její mládí a lásku a vymýšlí nejrůznější záminky, aby ji mohla trápit…
Káča na tancovačce potká tajemného neznámého. Kdo je onen pocestný a kam Káču odnáší, je asi všem jasné.
Jak si naše Káča poradí s čertem? Jakou roli sehraje v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji Káču a jak to dopadne s vytouženou svatbou? To se dozvíte v našem představení.
Potěší vás řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, pobaví vás i další čertův převlek, budete fandit rázné, ale upřímné Káče a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou.
Představení napsala známá spisovatelka a autorka televizních her Božena Šimková, která je autorkou např. televizních Krkonošských pohádek. Její pohádky se vyznačují krásnou, květnatou češtinou, jsou srozumitelné pro malé diváky a zároveň pobaví i dospělé.
MŠ – 3. tř. ZŠ
55 min.
Divadelní agentura Praha
60 Kč


Čtvrtek 26.3. 2020 v 8.30 a 10.00
PINOKIO – NOSÁČKOVA DOBRODRUŽSTVÍ

Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého se truhlář vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost - tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušennosti s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí.
3 – 9 let
50 min.
Hravé divadlo Brno
60 Kč


Pátek 24.4. 2020 v 8.30 a 10.00
POHÁDKA U PŘÍLEŽITOSTI PDP

(titul upřesníme)
Opět hrají a muzicírují mladí a nadšení žáci VOŠH Praha
50 min.
MŠ + 1. stupeň ZŠ
60 Kč


Pátek 15.5. 2020 v 8.30 a 10.00
O BALYNCE – PŘÍBĚH S EKOLOGICKOU TÉMATIKOU

O Balynce, dobrém štěněti a třídě nízkých kamarádů - Interaktivní představení pohádky O Balynce, dobrém štěněti je hrána čtyřmi herci, je protkána písničkami, objeví se v ní i látkové loutky. Trvá necelou hodinu, je určena dětem předškolního věku a žákům 1. stupně ZŠ. Právě zatoulané štěně Balyna potká kocoura Roberta, kocouřího čaroděje. Ten by chtěl předvést čarování, ale nemůže tak učinit v zaneřáděném prostředí. To vám to dá práce, než se k němu dopracujete. Někdo stále škodí, kdo to je? To Balynka - psí detektiv vypátrá a zařídí s dětmi nápravu. Interaktivní představení! Co to znamená? Kromě primárního cíle představení, jímž je rozvoj dětské osobnosti, jsou děti také do jevištního dění přímo zapojeny, aby si přes vlastní zkušenost osvojily základní principy ekologického chování. Za tímto účelem máme také připraveny metodické materiály, které slouží k přípravě dětí na představení. Obsahují tajenku, která je součástí samotného divadelního představení.
55 min.
5 – 1. st. ZŠ
Divadlo dětí Karlovy Vary
60 Kč

 

V průběhu školního roku také nabízíme dětská filmová představení – dle aktuální nabídky.

 

Kontakt:

Anna Folprechtová
e-mail: folprechtova@ipodebrady.cz
tel.: 325 612 505, 724 028 455

 

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY