Dopolední představení MŠ a ZŠ
2018 - 2019

 

Pondělí 15.10. 2018 v 8.30 a 10.00
PEJSEK A KOČIČKA

Narozeniny nebo svátek nemá člověk každý den. Což teprve pejsek a kočička. A tak si to ti dva spolu pěkně užijí. Tančí, vaří dort, myjí pejska a vypráví si pohádky - O noční košilce a O klukovi.
Toto představení inspirované známým Povídáním o pejskovi a kočičce a méně známým Povídejme si, děti od Josefa Čapka vychází nejen z jeho osobité poetiky, dětem tak blízké, ale čerpá i z doby, kdy byly pohádky psány. Hudba, móda, filmová groteska 30. let, ale i pohoda, hravost a vtip autora i interpretů - zkrátka Pejsek a kočička trochu jinak než je známe. Do základního činoherního plánu jsou vloženy dvě krátké pohádky inscenované pomocí improvizovaných loutek. Diváci uvidí spoustu loutkových nápadů, fíglů a kouzel.
45 min.
Divadélko Kuba
MŠ + 1. st. ZŠ
50 Kč


Úterý a středa 6. a 7.11. 2018 v 8.30 a 10.00
VODNÍK ČESÍLKO

Vodník Česílko je známý především z večerníčku České televize nebo z knížek Václava Čtvrtka.
V malém rybníčku v lukách pod městem Jičínem bydlí důvtipný vodník Česílko a s ním jeho kamarád, velký kapr Osmikiláč. Když se chce kapr obrátit na druhou stranu, musí vodník Česílko vylézt z vody do rákosí a tam počkat, až se Osmikiláč překulí z boku na bok. Bývá mu přitom dlouhá chvíle, a tak se naučí hrát karty s dubovými listy nebo tančit s půvabnou vílou Andulkou. Poklidný život jim však naruší zámecký Knižepán, který by rád dostal Andulku za ženu a Osmikiláče na talíř.
Podaří se Česílkovi kapra zachránit? A stane se Česílko nakonec Andulčiným ženichem nebo se Andulka provdá na zámek do Jičína? To všechno a ještě mnohem více se dozvíte v naší nové pohádce Příhody vodníka Česílka!
60 min.
Divadlo D5
MŠ + 1. st. ZŠ
70 Kč


Podělí 3.12. 2018 v 8.30 a 10.00
POHÁDKY NA VÁNOCE

Pohádkové vyprávění pod vánoční stromečky, čerpající z motivů klasických vánočních námětů a vánočního příběhu s celou řadou koled. Děti budou zapojeny do stavby živého Betléma.
55 min.
Divadlo Pohádka Praha
MŠ + 1. st. ZŠ
60 Kč


Úterý 22.1. 2019 v 8.30 a 10.00
O POPELCE

Pohádka Miroslava Vildmana s mnoha písničkami pro Evu Hruškovou, několik loutek a nejmenší děti.
Představení má za sebou více než dva tisíce vystoupení. Autor a režisér Miroslav Vildman se nechal inspirovat klasickou pohádkou i svou vnučkou Aničkou, které toto představení dedikoval. Věděl, že děti mají rády pohádky, ale že si je také rády hrají. Proto v tomto představení malí diváci nejsou jen pasivní publikum, ale vybírají s Popelkou hrášek z popela, tančí na plese s princem a zkoušejí si princeznin střevíček.
Krásné loutky z lipového dřeva vyřezal a duši jim vdechnul Jaroslav Doležal. Představení s mnoha krásnými písničkami Josefa Zámečníka má příjemnou atmosféru, děti vidí, že zlo je potrestáno, a že na tom měly také svůj podíl.
50 min.
Divadlo Evy Hruškové
3 – 8 let
60 Kč


Pátek 8.2. 2019 v 8.30 a 10.00
MALOSTRANSKÁ ZIMNÍ POHÁDKA

Zimní pohádka ze staré Prahy vypráví poetický příběh o přátelství za doprovodu krásných písniček. O půlnoci na ulici ožijí tři sněhuláci, kteří se snaží vybojovat si mezi sebou místo. Nakonec je spřátelí ztracený pejsek, kterému společně pomohou najít cestu domů. Ale co se stane se sněhuláky v předjaří, když začne hřát sluníčko?
50 min.
Divadlo Matěje Kopeckého
MŠ – 10 let
50 Kč


Čtvrtek 13.3. 2019 v 8.30 a 10.00
O LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH

Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo a nebo láska?
Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky.
Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity, téměř muzikálové melodie písniček a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme.
50 min.
Divadlo Hany Czivišové
MŠ + 1. st. ZŠ
50 Kč


Pátek 26.4. 2019 v 8.30 a 10.00
POHÁDKA U PŘÍLEŽITOSTI PDP

Titul bude upřesněn. Jako vždy budou s nadšením hrát a zpívat studenti VOŠH Praha.
50 min.
MŠ + 1. st. ZŠ
50 Kč


Pondělí a úterý 20. a 21.5. 2019 v 8.30 a 10.00
O CHYTRÉ PRINCEZNĚ

Bylo nebylo jedno veliké království. A v tom království velký zámek, ve kterém žila krásná princezna. Jednoho dne oním královstvím putoval chudý krejčovský tovaryš Jiřík a krásná princezna jej okouzlila... Chudý tovaryš si posteskl a vyslovil své přání, které vyslyšel samotný čert Chytrolín. Jiřík upsal svou duši a čert mu pomohl. Ale pak přišel čas, kdy si přišel čert pro Jiříka a … a nebýt chytré princezny, asi by pohádka dopadla jinak.
55 min.
Divadlo Pohádka Praha
MŠ + 1. st. ZŠ
60 Kč

 

V průběhu školního roku také nabízíme dětská filmová představení – dle aktuální nabídky.

 

Kontakt:


Anna Folprechtová
e-mail:
folprechtova@ipodebrady.cz
tel.: 325 612 505

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY