Abonmá  2017 – 2018

 

Divadlo Na Kovárně

 

! TERMÍNY VŠECH PŘEDSTAVENÍ BUDOU PRŮBĚŽNE DOPLŇOVÁNY !

 

Miss Dietrich lituje7. listopadu 2017 v 19.30
MISS DIETRICH LITUJE

Gail Louw / Divadlo Ungelt
Matka a dcera. Regina Rázlová jako Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a  neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí? Premiéra úspěšně proběhla v květnu 2017. Britská dramatička Gail Louwová ve hře z  roku 2015 představuje populární umělkyni v lidsky nemilosrdné perspektivě. Z knihy její dcery čerpá klíčové pasáže a  propojuje je se všeplatnou dramatickou situací, kdy dcera navštěvuje nemohoucí matku a  řeší, jak přistoupit k jejímu konci. Text se zabývá problémy mediálních klamů a "kreativního" nakládání s pravdou, problematiku mediálního obrazu člověka, rozporem mezi tím, jak se jeví a jaký ve skutečnosti je.
Hrají: Regina Rázlová, Simona Postlerová
Režie: Radovan Lipus

 


 

Král LearKRÁL LEAR
William Shakespeare / Městské divadlo Mladá Boleslav
Kdybyste do obrovské papírové plachty začali vpisovat postavy všech Shakespearových her a pomocí čar zachytili vlastnosti a vztahy mezi nimi, získali byste neuvěřitelně hustou síť, v níž je zachycena veškerá zkušenost lidstva. Shakespeare opravdu nevynechal téměř nic. Uprostřed tohoto vesmíru ční Král Lear. Mezi divadelníky se říká, že "Lear je hora, na kterou ještě nikdo nevylezl". MDMB se o  to 400 let po smrti Williama Shakespeara pokusí. Hra, jež začíná jako pohádka a  končí apokalyptickým obrazem světa, který by nás mohl potkat, pokud by nás definitivně ovládla touha po moci a  zahodili bychom lidskost.
Režie: Pavel Khek
Hraji: Petr Bucháček, Lucie Matoušková, Petr Prokeš, Libor Stach a další

 


 

Cena za neznost3. října 2017 v 19.30
CENA ZA NĚŽNOST

Dan Gordon / Studio Bouře
Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a  kontrolovat život. Hra podle stejnojmenného filmu oceněného pěti Oscary.
V průběhu hry sledujeme Emminu snahu vymanit se z  matčina područí, která vyvrcholí manželstvím s floutkem Flapem, se kterým má tři děti - a  ani jedno nepojmenuje tak, jak by si matka přála. Pak ale Emma onemocní rakovinou a  vztah obou žen se mění, u Emminy smrtelné postele si věčně nespokojená Aurora konečně uvědomí, jak dceru miluje.
Osvěžující komediální akcent vnáší do hry krom neustálého špičkování se matky s  dcerou i  postava bývalého astronauta, opilce a  sukničkáře Garretta, který se vytrvale pokouší získat nedostupnou Auroru.
Hrají: Jana Janěková, Jitka Čvančarová, Alexej Pyško, Marcela Holubcová, Petr Pelzer
Režie: Viktorie Čermáková

 


 

A na hrusce sedi diktator9. ledna 2018 v 19.30
A NA HRUŠCE SEDÍ DIKTÁTOR

Jaroslav Gillar a Vladimír Škutina / GP Art
Hra "... a na hrušce sedí diktátor" autorů Jaroslava Gillara a  Vladimíra Škutiny je hrou o konfrontaci světů, myšlenek a názorů. Diktátor ani teroristka nevěří svému státu. Oba řeší vzniklou komediální situaci dle svého. Navzájem se konfrontují myšlenkami o  svobodě. Je to hra bez vítězů. V neznámé zemi, na neznámém místě se ocitá unesený diktátor. Teroristka zjišťuje, že plán únosu selhal. Co teď s  diktátorem? Není na prodej ani na výměnu. Zbývá jen lidské sblížení. Komedie řeší neřešitelné. Avšak každé neřešitelné, jak už pravili staří Řekové, může být i  zábavné. Protože smích boří i  tvoří.
Hrají: Jitka Ježková, Miroslav Táborský
Režie: Jaroslav Gillar

 Cyrano26. dubna 2018 v 19.30
CYRANO

Edmond Rostand / Divadelní spolek Kašpar
Cyrano je takový francouzský bratranec Romea a Julie - což už samo o  sobě naznačuje, že tenhle příběh patří k těm skutečně Velkým, na které se ani po staletích nezapomíná. Kdo by neznal romantický příběh o  velké nenaplněné lásce Cyrana de Bergerac k jeho sestřenici Madelaine Robinové, zvané Roxana?
Příběh, kde vede zápas krása fyzická s krásou ducha? Příběh, kde se šermuje kordy stejně briskně jako slovy?
Hrají: Martin Hofmann, Jitka Čadek Čvančarová, Lukáš Jůza, Míla Tichý
Režie: Jakub Špalek

 


 

Shylock4. dubna 2018 v 19.30
SHYLOCK

Mark Leiren-Young / Divadlo Na Jezerce
Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec Jon v masce proslulého Žida Shylocka. Když náhle přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé besedě s  diváky, která následuje po posledním představení této hry na nejmenovaném divadelním festivalu, kde se měla hrát ještě čtrnáct dní. Vedení festivalu ji však po vášnivých protestech, které inscenátory a  hlavně Jona, představitele Shylocka, obviňovaly z  antisemitismu, ze strachu náhle stáhlo z  repertoáru a její uvádění předčasně ukončilo. Vzrušující hra s  diváky se v určitých momentech stává drsnou obžalobou absolutizované politické korektnosti, která může páchat nedozírné škody nejen v  oblasti umění. Kanadská hra mířící proti antisemitismu a přehnané politické korektnosti. Díky současnému dění u  nás i ve světě je mimořádně aktuální. Bohužel. A bytostně se nás všech dotýká.
Hrají: Milan Kňažko
Režie: Radek Balaš

 


 

! ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA !

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
JIŘÍHO NÁMĚSTÍ 1/I
PODĚBRADY
TELEFON:  +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY